REKLAMA

SOLINA: Załamanie pogody. Rodzina z dwójką małych dzieci wzywała pomocy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend Jezioro Solińskie przeżywało prawdziwe oblężenie. Turyści chętnie korzystali z wypoczynku nad wodą. Niestety podczas załamania pogody w piątek i niedzielę doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci poruszający się łodzią ratowali rodziców i dwójkę małych dzieci. Rodzina wpadli w panikę, po tym, jak do rowerka, którym płynęli na środku jeziora, zaczęła gwałtownie wlewać się woda.

W miniony weekend Bieszczady gościły wielu gości z całej Polski, którzy przyjechali wypocząć w górach i nad Jeziorem Solińskim. Jednak dynamicznie zmieniająca się pogoda zaskoczyła turystów, niejednokrotnie doprowadzając do groźnych sytuacji na wodzie. Dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi policjantów pracujących na wodzie, weekend upłynął bezpiecznie.

W miniony weekend policjanci odnotowali zwiększony ruch turystyczny. W piątkowe popołudnie doszło do pierwszych groźnych sytuacji na Jeziorze Solińskim. Tuż przed godz. 16 nastąpiło gwałtowne załamanie pogody, zerwał się mocny wiatr i zaczął padać ulewny deszcz. Policyjni stermotorzyści, patrolujący łodziami służbowymi teren jeziora, kilkakrotnie pomogli turystom, którzy nie zdążyli w porę dopłynąć do brzegu. Trzy małe łódki nabierające wody zostały odholowane do przystani, a ich wzywających pomocy pasażerów podjęto na pokład policyjnych motorówek. Siedem osób bezpiecznie odtransportowano na brzeg.

po27

W niedzielę podobne załamanie pogody nastąpiło około godz. 13.30. Policjanci wypłynęli na jezioro, by zawrócić wszystkie jednostki pływające do bezpiecznych przystani. Wtedy to zauważyli na środku jeziora ludzi wzywających pomocy. Okazało się, że tonąć zaczął rowerek wodny, którym płynęli rodzice z dwójką małych dzieci. Rodzina wpadła w panikę, gdyż wysokie fale wlewały się na pokład. Policyjną łodzią osoby przewieziono na brzeg.

po28

Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas korzystania z uroków wakacji. Pamiętajmy, aby wypływając w dłuższy rejs, sprawdzić wcześniej prognozę pogody. Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.

po29

źródło: KPP Lesko

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)