REKLAMA

Śmiertelne pobicie? 29-latek groził zmarłemu i jego rodzinie

IWONICZ ZDRÓJ / PODKARPACIE. Zmarł poturbowany mężczyzna, którego w miniony piątek znaleziono z obrażeniami na jednej z posesji w Iwoniczu-Zdroju. Czy 31-latek został pobity? Sprawą zajęła się prokuratura.

Do zdarzenia doszło z 25 na 26 lipca w Iwoniczu-Zdroju.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji prywatnych znajduje się mężczyzna, który posiada obrażenia wskazujące na to, że mógł zostać pobity -mówi asp. sztab. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. –  Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali 29-latka, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem – informuje rzecznik.

Jak dodaje 26 lipca w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

29-latkowi postawiono kilka zarzutów: z artykułu 156 par. 1 pkt. 2 kk – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, co podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Drugi zarzut postawiono z art. 190 par. 1 kk – czyli groźby karalne, zarówno w kierunku 31-latka jak i członków jego rodziny.

W poniedziałek 29 lipca najprawdopodobniej pobity mężczyzna zmarł w szpitalu.

31 lipca w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzono sekcję zwłok. Czekamy na dokumentację – informuje prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś, szefowa Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

W związku ze śmiercią 31-latka najprawdopodobniej zmianie ulegnie także kwalifikacja prawna czynów.

Do sprawy powrócimy.

 

01-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.