REKLAMA

SANOK: Część skateparku wyłączona z użytkowania. Trwa remont (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wracamy do tematu sanockiego skateparku. Po sygnale Czytelnika i publikacji naszej interwencji służby natychmiast przystąpiły do pracy. Miasto wydało komunikat z prośbą o ostrożność, a dzisiaj przystąpiono do prac naprawczych. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku sprawdził skatepark i wydał decyzję o wyłączeniu z użytkowania rampy zjazdowej.

Temat zasygnalizowaliśmy tutaj: INTERWENCJA: Niebezpiecznie w skateparku. Czytelnicy sygnalizują uszkodzenia rampy (FOTO). Zdjęcia przesłał do nas Internauta, którego zaniepokoił stan niektórych elementów w skateparku nad Sanem. – Ktoś może zrobić sobie krzywdę – pisał nasz Czytelnik.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy niezwłocznie do służb i instytucji odpowiedzialnych za nadzorowanie skateparku.

– W bieżącym roku wymieniono stare legary w jednej z ramp. Przedmiotowe uszkodzenia powstałe w skutek eksploatacji zostaną naprawione, zlecono je wykonawcy i zostaną one naprawione w ciągu najbliższych kilku tygodni – odpowiedziała nam Emilia Trześniowska, osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami w Urzędzie Miasta Sanoka.

Na szczęście na rozpoczęcie remontu nie trzeba było jednak czekać kilku tygodni. Miasto wydało komunikat: – Uwaga! Prosimy wszystkich, którzy korzystają z urządzeń w skateparku o ostrożność w związku z uszkodzeniami, jakie powstały na rampach. Zostaną one naprawione tak szybko, jak to będzie możliwe – przeczytaliśmy na profilu UM Sanok na portalu społecznościowym Facebook.com. Natomiast od dzisiejszego przedpołudnia na miejscu trwają prace naprawcze. Udało nam się dowiedzieć, że wiele elementów trzeba będzie wymienić. Są zniszczone, wyeksploatowane. Skatepark odwiedzili też przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sanoku.

W dniu dzisiejszym przeprowadzono kontrolę przedmiotowego obiektu budowlanego. W związku z tym, że podczas przedmiotowej kontroli stwierdzono uszkodzenia w rampie zjazdowej zlokalizowanej od strony północnej obiektu wydana została decyzja o wyłączeniu przedmiotowego urządzenia z użytkowania w terminie natychmiastowym i zabezpieczenia go taśmą ostrzegawczą – dowiadujemy się w PINB w Sanoku.

Przesłaliśmy kolejne pytania dotyczące tego, jakie naprawy będą musiały być wykonane, aby skatepark mógł być ponownie użytkowany w pełnym zakresie.

Do tematu wrócimy.

Zdjęcia wykonane w środę około godziny 11:00:

 


23-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)