REKLAMA

RZESZÓW: Powstanie kładka przy moście Narutowicza

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do końca listopada w pobliżu mostu Narutowicza powstanie dwukierunkowa kładka dla rowerów. Ma być ona usytuowana na wybudowanym przed laty wodociągu. Przetarg na jej budowę ogłoszono w ostatni czwartek.

20190412_rzeszow_kladka_2

Foto: rowery.rzeszow.pl

Obok mostu Narutowicza powstanie kładka rowerowa. Będzie na niej możliwe poruszanie się w obu kierunkach. Droga dla rowerów powstanie na konstrukcji, która podpiera ciepłociąg.

W ramach budowy kładki zbudowany zostanie także zjazd z komory ciepłociągu i dojazdy do kładki. Przebudowa obejmie chodniki w obrębie mostu. Szerokość ścieżki będzie miała ponad trzy metry. Po obu stronach kładki zamontowane zostaną balustrady o wysokości 1,20 metra. W razie potrzeby będzie możliwość demontażu kładki i dotarcia do konstrukcji ciepłociągu.

Oświetlenie zapewnią obecne latarnie, które zostaną odpowiednio zaadoptowane. Kolory kładki wykonawca ma dopasować do barw mostu. Budowa ścieżki sfinansuje projekt „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”. Jeżeli inwestycja się sprawdzi, to będzie rozbudowywana. Miasto planuje także kładki przy moście Lwowskim i zaporze.

Wykonawca projektu będzie znany po 17 maja, kiedy to Urząd Miasta zakończy przyjmowanie ofert.

 

14-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.