REKLAMA

Pijany traktorzysta spowodował wypadek. Miał ponad trzy promile! (ZDJĘCIA)

SZÓWSKO / PODKARPACIE. Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który w Szówsku nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą i doprowadził do zderzenia. Jak się okazało kierujący ciągnikiem 41-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami. Teraz sprawa trafi do sądu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 18, w Szówsku na ul. Lubelskiej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 41-letni mieszkaniec gminy Wiązownica kierując traktorem Ursus, podczas włączania się do ruchu z drogi gruntowej, wymusił pierwszeństwo na kierującej mazdą i zderzył się z nią. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Okazało się , że traktorzysta jest kompletnie pijany. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierujący ciągnikiem nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Czyn którego się dopuścił zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarosław


03-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.