REKLAMA

Pijani Łotysze kierowali 40-tonową ciężarówką! (ZDJĘCIE)

JAWORNIK / PODKARPACIE. Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli jadącą z Łotwy do Rumunii ciężarówkę. Okazało się, że jej kierowcy byli pijani.

Blisko 0,7 i prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie mieli kierowcy ciężarówki, którą przewożono ładunek z Łotwy do Rumunii. Dwuosobową załogę skontrolowali 5 lipca w Jaworniku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Alkohol od łotewskich kierowców wyczuwalny był już po otwarciu drzwi do kabiny ciężarówki. Pijana załoga 40-tonwej ciężarówki stanowiła duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Na miejsce kontroli wezwano policjantów, którzy prowadzili dalsze czynności z nietrzeźwymi. Kierowca, który prowadzi pojazd mając w organizmie więcej niż 0,5 promila alkoholu jest – w myśl prawa – przestępcą. Za taką jazdę grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.

itd

Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

09-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline