REKLAMA

OC na Podkarpaciu jest tanie, a może być jeszcze tańsze

Jeśli jesteś kierowcą z Podkarpacia, możesz narzekać na stan dróg czy ceny przejazdu na autostradzie, ale na pewno nie na wysokość składki ubezpieczeniowej. Gdybyś mieszkał gdzieś indziej, składka byłaby wyższa, bo nigdzie w Polsce OC nie jest tak tanie jak na Podkarpaciu. Jakby tego mało, może być jeszcze tańsze, jeśli weźmiesz sobie do serca poniższe porady.

OC najtańsze na Podkarpaciu

Jak pokazują wszelkiego rodzaju raporty i statystyki dotyczące cen obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC, Podkarpacie jako województwo, a Rzeszów jako miasto wojewódzkie w swoich kategoriach należą do najtańszych pod względem wysokości składek ubezpieczeniowych dla kierowców. Podczas gdy we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie ceny OC oscylują w granicach 900-1000 zł, w Rzeszowie za taką samą polisę trzeba wyłożyć zaledwie 600-700 zł. Podobna różnica pojawia się w przypadku porównaniu cen w całym województwie. Jak to wytłumaczyć? Dlaczego podkarpaccy kierowcy są niejako faworyzowani przez towarzystwa ubezpieczeniowe?

Nie o faworyzowanie tu chodzi, lecz o czyste wyliczenia, w oparciu o które towarzystwa ubezpieczeniowe kategoryzują kierowców z Podkarpacia jako mniej ryzykownych niż kierowcy z innych województw. Z czego to wynika? Przyczyna jest prosta: na Podkarpaciu notuje się najmniej stłuczek, kolizji i wypadków, z powodu których ubezpieczyciele muszą wypłacać odszkodowania, a co za tym idzie – ponosić wydatki. W związku z tym objęcie ubezpieczeniem OC kierowców z Podkarpacia wiąże się dla towarzystw z mniejszymi kosztami, co znajduje bezpośrednie odbicie w niższych składkach.

Oczywiście nie każdy kierowca z Podkarpacia cieszy się korzystną składką, poza tym jaka by ona nie była, zawsze warto dążyć do tego, żeby była jak najniższa. Dlatego aby jeszcze bardziej oszczędzić na OC, poznaj kilka porad, które w tym pomagają. Oto one.

1. Porównuj oferty

OC to prosty produkt, który można kupić w skrajnie różnej cenie, mimo że zawsze z identycznym zakresem ochrony. Nietrudno więc dojść do wniosku, że kluczem do oszczędzenia na tej polisie jest znalezienie najtańszej oferty, w czym niezastąpioną pomoc zapewniają kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń dostępne w Internecie. Są łatwe w użyciu, skuteczne i wygodne – sprawdź dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, a nie będziesz mieć złudzeń, że warto korzystać z tego rodzaju narzędzi.

2. Buduj bezszkodową historię ubezpieczeniową

5-6 lat bez szkody na koncie – tyle z reguły wystarczy, żeby uzyskać maksymalne zniżki ubezpieczeniowe z tytułu bezszkodowej jazdy. Dlatego warto jak najwcześniej wykupić na siebie OC (w przypadku młodych kierowców najlepiej w ramach współwłasności ze starszym kierowcą), aby możliwie szybko uzbierać zniżki ubezpieczeniowe. Jednocześnie trzeba pamiętać, że za każdą szkodę zniżki są odbierane.

3. Kup auto tanie w ubezpieczeniu

Czy wiesz, że od wyboru auta w dużej mierze zależy cena OC? Marka, model, pojemność silnika, rok produkcji, a nawet kolor karoserii wpływają na to, ile zapłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie. Pamiętaj, że OC dla sportowego samochodu z silnikiem o dużej mocy i pojemności większej niż 2000 cm3 może być droższe nawet o 20-40% niż polisa dla tego samego kierowcy, który kupuje auto miejskie lub rodzinne z silnikiem o pojemności 1400 czy 1600 cm3. Miej też na uwadze, że kupując droższy samochód, samo OC nie wystarczy, żeby je odpowiednio ubezpieczyć – potrzebne jest AC. Jeśli interesuje Cię ta polisa, przeczytaj o niej więcej i znajdź najaktualniejsze oferty autocasco na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

05-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Inline
Inline