REKLAMA

Jemy także oczami

Miejsce, w którym spędzamy czas szczególnie wpływa na nasze samopoczucie i nastraja nas na cały dzień, dlatego otaczające nas kolory, surowce i wszelkie elementy wykończeniowe bez wątpienia potrafią wpływać również na nasz apetyt. Wykorzystanie naturalnego surowca, jakim jest drewno zdecydowanie poprawia nastrój, kolory natury uspokajają nas i potęgują chęć na „małe, co nieco”.

Wyobraźmy sobie cieszące oczy wnętrze przytulnej kuchni, wypełnionej wyrobami z drewna do kuchni, które doskonale wpisują się w ekologiczny styl w urządzaniu pomieszczeń zyskując coraz większą liczbę zwolenników. Filozofia zdrowego stylu życia gości w naszych domach, przenikając się z estetyką Eko łącząc się z naszym codziennym życiem, przyczynia się do ochrony przyrody wykorzystując jej naturalne dary dla ludzkości. Nie warto zajmować myśli przy przyrządzaniu potraw dla rodziny, czy plastik i różne jego sztuczne pochodne znajdujące się w naszych kuchniach nie wpływają kancerogennie na zdrowie nasze i bliskich. Warto postawić na naturalną galanterię drewnianą, tym samym otaczać się przytulnym ciepłem, które daje nam drewno. Drewniane dekoracje w postaci akcesoriów kuchennych zapewniają nam trwałość, praktyczność a co najważniejsze posiadają walory dekoracyjne łączące nasze pomieszczenia otwarte w spójną całość. Podkreślają każdy z modnych styli i sprawiają tym samym, że przodują w trendach aranżacyjnych. Czasy sztuczności eksponowanej na półkach, blatach i wszelkich pomieszczeniach domowych przeszły do lamusa, ustępując miejsce chętnie eksponowanym drewnianym chlebakom, deskom do krojenia z drewna i innym akcesoriom pomocnych w kuchni.

Pamiętajmy, że stawiając na drewno zyskujemy trwałość, bo długo opiera się procesom starzenia a w sprzyjających warunkach potrafi przetrwać całe wieki. Łatwo poddaje się procesowi przystosowania do warunków wilgotnościowych otoczenia. Postęp techniczny i rozwój technologii sprawiły, że choć jest to jeden z pierwszych surowców, który w rękach pierwotnego człowieka wyznaczał kierunek cywilizacji, wciąż pozostaje materiałem nie do zastąpienia. Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była modna wyrzućmy z niej wszelkie nieekologiczne tworzywa sztuczne i sięgnijmy po naturalne piękno i zdrowie, jakie zapewnia nam drewno. Kuchnia jest głównym pomieszczeniem całego domu, sposób jej urządzenia i wyposażenia zawsze przykuwa największą uwagę. Modne od kilku ostatnich sezonów połączenie jej z salonem, jako aneks kuchenny daje nam pewność zachowania spójności drewnianych akcesoriów do kuchni z zresztą naturalnych elementów wykończeniowych i dekoracyjnych domu.

Projektanci wnętrz oraz ich klienci dostrzegli w przyrodzie niesamowitą skarbnicę inspiracji, z których głównym surowcem wykorzystywanym najchętniej do tworzenia dekoracji, akcesoriów kuchennych i wyrobów wykończeniowych jest surowe drewno. Jako producent wyrobów drewnianych cenimy sobie fakt, że jako naturalny surowiec jest przyjazne środowisku a przede wszystkim nie wywiera złego wpływu na zdrowie człowieka, przy czym sprawia, że nasze kuchnie stają się wolne od szkodliwych substancji.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

18-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Inline
Inline