REKLAMA

Jeden pędził 113 km/h. Inny wydmuchał ponad 3,5 promila!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Nadmierna prędkość i jazda na „podwójnym gazie” sprawiła, że w miniony piątek i sobotę, w sumie 7 kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził 113 km/h. W Zahutyniu kierowca opla wydmuchał ponad 3,5 promila!

Prędkość

W piątkowe i sobotnie popołudnie 4 kierowców, podróżujących po drogach naszego powiatu straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. 5 lipca w miejscowości Blizne policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Rzeszowa, który motocyklem suzuki pędził 108 km/h. Tego samego dnia, w tej samej miejscowości prawo jazdy stracił ponadto 27-letni mieszkaniec Sosnowca. Swoim osobowym bmw jechał 113 km/h.

Kolejne dwa prawa jazdy zostały zatrzymane w sobotnie popołudnie w Besku. 42-letni mężczyzna z powiatu sanockiego osobowym fordem miał na liczniku 103 km/h. Dwa lata młodszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierując lexusem „wykręcił” 101km/h.

po24

Promile

Kolejne trzy prawa jazdy zostały zatrzymane w związku z tym, że kierowcy usiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letrni mieszkaniec powiatu sanockiego. Zatrzymany w Zahutyniu (5 lipca), podczas pierwszego badania „wydmuchał” 3,6 promila. 1,3 promila miał w organizmie kierowca forda, którego policjanci zatrzymali w Sanoku. Kierowcą okazał się 66-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Trzecie prawo jazdy zostało zatrzymane dzień później w Czerteżu. Kierowca volkswagena, 63-letni mężczyzna miał ponad 0,6 promila.

po25

red.
foto: archiwum Policji (2)

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)