REKLAMA

I edycja Łemkowyna Winter Trail. Coś dla biegaczy

BESKIN NISKI / PODKARPACIE. Już 23.02.2019 roku, ruszy I edycja Łemkowyna Winter Trail, zimowa odsłona cieszącego się popularnością biegu górskiego Łemkowyna Ultra – Trail.

 

Podobnie jak jesienią, bieg odbędzie się w Beskidzie Niskim, jednak na biegaczy czekają zupełnie nowe trasy.

Bazą zawodów będzie Iwonicz-Zdrój – jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Ta piękna miejscowość rokrocznie urzeka biegaczy w trakcie Łemkowyna Ultra – Trail®. Podczas zimowej edycji biuro zawodów będzie zlokalizowane w Kinie Wczasowicz, które znajduje się w zabytkowym Domu Zdrojowym. Biegacze wystartują i ukończą bieg w samym sercu uzdrowiska – na pięknym iwonickim Pl. Dietla, otoczonym unikatową drewnianą zabudową uzdrowiskową.

Limit miejsc wynosi 470 osób i został już wyczerpany. Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach, które start i metę mają w Iwoniczu-Zdroju. Dłuższa trasa ma 41 km. Startuje w Iwoniczu-Zdroju i wiedzie przez niezwykłe wzgórze – Przymiarki, z którego rozciąga się piękny widok na Beskid Niski, a przy dobrej widoczności można dostrzec nawet Tatry. Innymi punktami na trasie są m.in. uzdrowisko Rymanów- Zdrój oraz znana z jesiennej edycji – góra Cergowa. Liczne punkty widokowe i tak charakterystyczne dla Beskidu Niskiego miejsca nie pozwolą biegaczom się nudzić podczas biegu! Na dłuższej trasie wystartuje 350 osób, wśród zapisanych zawodników znajduje się m.in. czołowy polski ultramaratończyk – Marcin Świerc, a także Oskar Zimny – zwycięzca I edycji ŁUT na dystansie 150 km.

Krótsza trasa, licząca 15 km, eksploruje tereny pomiędzy dwoma znanymi w całej Polsce uzdrowiskami: Iwoniczem-Zdrojem a Rymanowem-Zdrojem. Na zawodników i kibiców również czekają widokowe grzbiety i piękne bukowe lasy. Krótszą trasę pobiegnie 150 osób.

Łemkowyna Winter Trail wspiera Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju, którzy udostępnili iwonickie Kino Wczasowicz na biuro zawodów, Pl. Dietla na start i metę zawodów. Dzięki ich zaangażowaniu, biegacze, którzy na zawody przyjadą ze swoimi dziećmi, w wieku od 5-12 lat, będą mogli, na czas biegu, powierzyć je animatorkom Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju, a po dekoracji, w Kinie Wczasowicz, zagra zespół Kremenaros. Ponadto, dla najlepszych zawodników, Gmina Iwonicz-Zdrój ufundowała piękne, ręcznie robione przez lokalną artystkę witrażowe puchary.

Wspiera nas Columbia Sportswear oraz firma AMC – dystrybutor marki Petzl- którzy ufundowali nagrody, a firma VINGBERG, zadba o gorącą regenerację na mecie w kompleksie swoich saun i balii. Do wylosowania będą także nagrody rzeczowe, m.in. weekendowe vouchery na pobyty w sanatoriach uzdrowiskowych w Iwoniczu-Zdroju: Sanvit, Górnik oraz w Hotelu Elita.

Mamy nadzieję, że Beskid Niski przywita Was prawdziwą, mroźną i śnieżną zimą. Przygotujcie więc ciepłe czapki i rękawice. My obiecujemy rozgrzewać Was na trasie i mecie. Jednego jesteśmy pewni – niezmienny pozostanie klimat biegu: przydrożne kapliczki, lasy, widokowe grzbiety oraz ekipa wspaniałych wolontariuszy i biegaczy.

Do zobaczenia w lutym, na zimowych szlakach Beskidu Niskiego!

lemkowyna

28-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline