REKLAMA

HUMNISKA: Pijany pieszy zatoczył się na samochód

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W minioną sobotę w Humniskach pijany mężczyzna zatoczył się na jadący drogą samochód. Badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście pieszy nie odniósł obrażeń.

W sobotę, około godz. 20.30, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, w którym ucierpiał pieszy. Doszło do niego w Humniskach, poza obszarem zabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy szedł niewłaściwą stroną jezdni. Ponadto poruszał się środkiem pasa ruchu, po którym jechała kierująca mitsubishi. Kobieta chcąc bezpiecznie ominąć mężczyznę zwolniła, jednak gdy była na jego wysokości, ten się zachwiał i wpadł na jej samochód. Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni pieszy miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierująca była trzeźwa. Na szczęście pieszy nie doznał obrażeń.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu obu zdarzeń sporządzili dokumentację, która pozwoli na dokładne wyjaśnienie ich przyczyn i okoliczności.

Dzień wcześniej na terenie powiatu brzozowskiego doszło do tragicznego wypadku, którego nie przeżył 81-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Pisaliśmy o tym tutaj: BLIZNE. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Nie żyje były proboszcz (ZDJĘCIA).

Jesienna aura znacznie ogranicza widoczność i utrudnia warunki drogowego, dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożność i wzmożoną czujność oraz do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych. W tego rodzaju zdarzeniach, to piesi są niechronieni i najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo, nawet utraty zdrowia i życia, dlatego wspólnie zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

źródło: KPP Brzozów


archiwum KPP Sanok

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)