REKLAMA

Groźne zdarzenia z udziałem jednośladów. Ucierpiało dwóch 17-latków (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dwa groźne zdarzenia z udziałem jednośladów. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

 

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu brzozowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpieli kierowcy jednośladów. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i przypomina, że cykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruch drogowego i przysługują im takie same uprawnienia, jak innym kierowcom.

W piątek około godz. 16, na ul. 3 Maja w Brzozowie doszło do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca oplem włączała się do ruchu, wyjeżdżając na drogę główną, jadąc w kierunku centrum Brzozowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem honda, który jechał w kierunku Sanoka. Wskutek zderzenia się pojazdów, 17-latek kierujący jednośladem doznał obrażeń i karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło wczoraj po godz. 16, w miejscowości Niebocko. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem passatem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu w kierunku Grabownicy Starzeńskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17-latek kierujący yamahą nie miał włączonych świateł mijania. W wyniku tego zdarzenia ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, strażacy-ochotnicy, strażacy z KP PSP Brzozów oraz załoga karetki pogotowia.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzeń sporządzili stosowną dokumentację, która pozwoli na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności obu wypadów.

Szybciej zapadający zmrok znacznie ogranicza widoczność utrudnia jazdę. Dlatego policja apeluje do kierowców o większą ostrożność i czujność na drodze. Przypominamy również, że kierowcy jednośladów są takimi samymi uczestnikami ruchu, jak inni kierowcy i przysługują im takie same uprawniania.

 

KPP Brzozów/red.

 

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)