REKLAMA

Gorący finał Dni Leska! Żakinada, koncerty i bieg na 150 km! (VIDEO, PROGRAM)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Przez cały maj w Lesku odbywa się szereg imprez kulturalnych i sportowych w ramach obchodów dni miasta. Były już wystawy prac bieszczadzkich artystów, rockowe koncerty, warsztaty i spektakle teatralne oraz konkursy dla najmłodszych. Najbliższy piątek i sobota (24-25 maja 2019 r.) zapowiada się jednak szczególnie interesująco, więc każdy kto spragniony jest pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy niech skorzysta z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów.

Tegoroczne „Dni Leska” przebiegają pod hasłem „Przestrzenie Wyobraźni”. Wydarzenia z nimi związane są bowiem rozsiane nie w jednej, a w różnych częściach miasta. Są również tak przemyślane, aby pobudzały wyobraźnię każdego, kto w nich uczestniczy, niezależnie od wieku czy upodobań. Tu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Finałowe uroczystości rozpoczną w piątek o godzinie 10:00. Barwna „Żakinada” dzieci i młodzieży z okolicznych szkół przemaszeruje w asyście orkiestry dętej ulicami Leska pod Ratusz, gdzie Burmistrz przekaże im symboliczny klucz do bram miasta. Rozda też nagrody za najlepsze przebranie w różnych kategoriach wiekowych.

Na scenie głównej, usytuowanej na leskim rynku, do 13:00 będziemy mogli podziwiać występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych mieszkańców. Później impreza przeniesie się w okolice Basenu „Aquarius”, gdzie odbywać się będą dziecięce i młodzieżowe turnieje w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną plażową. Z pewnością nie zabraknie emocjonujących pojedynków i dobrej, piknikowej zabawy. Na deser czeka nas rockowy koncert i mocne brzmienia dwóch lokalnych zespołów – „Teleport” i „The Endless River”. Jesteśmy pewni, że rozgrzeją publiczność, która wybierze się na godzinę 19:00 do leskiego amfiteatru.

Bardzo wcześnie, bo już o godzinie 8:00 rozpoczną się imprezy przygotowane w ramach drugiego dnia finału. Na Basenie „Aquarius” wystartuje maraton pływacki „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Uczestnicy popłyną w szczytnym celu, każdy kilometr to cegiełka wsparcia dla Stowarzyszenia „Ciepły Wiatr” zajmującego się pomocą niepełnosprawnym dzieciom. O godzinie 10:00 wystartują pozostałe imprezy sportowe. Przy kompleksie „Aquarius”, na piaszczystych boiskach, podobnie jak dzień wcześniej, tym razem o Puchar burmistrza powalczą dorośli mieszkańcy. Z kolei na hali sportowej przy ulicy Mickiewicza w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej zmierzą się żeńskie zespoły z Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier. Przez cały dzień na ulicach miasta będzie można podziwiać „żywe rzeźby”, w których postacie wcielą się aktorzy Teatru „Carnaval” z Odessy. Wieczorem w leskim parku przedstawią oni spektakularną sztukę „Noc w Muzeum”. Ich piękne stroje i wspaniała gra na pewno zachwycą każdego. Podsumowaniem dnia będą koncerty znanych i lubianych grup disco polo, takich jak: „Fanatic”, MeGustar” i „Rompey”. Nie zabraknie także dyskoteki pod gwiazdami.

Tegoroczny maj na pewno przejdzie do historii jako jeden z atrakcyjniejszych w naszym mieście na przestrzeni ostatnich lat – mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Przy okazji sobotniej imprezy odbędzie się jeszcze jedna szczytna akcja, do której przyłączyliśmy się z wielką ochotą – „Kilometry oddechów dla Zosi, Hani i Anety”. Dwóch maratończyków z Sanoka wystartuje z leskiego rynku na 144 km trasę „Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej”, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie trzech dzielnych dziewczyn, które zmagają się na co dzień z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Ich historię opowiemy podczas głównych wydarzeń. Będziemy też zachęcali do aktywnego wsparcia zbiórki, ponieważ leczenie jest bardzo drogie i przerasta ono możliwości poszczególnych rodzin. Zachęcam już dziś do zapoznania się z sylwetkami podopiecznych Stowarzyszenia „Pozytywnie Zabiegani Sanok”: Anety Sebastyańskiej, Hani Smolińskiej oraz Zosi Mazurkiewicz na ich stronach facebookowych – piszą organizatorzy.

Bawmy się, pomagajmy i czerpmy satysfakcję z naszej prospołecznej postawy. Do zobaczenia w Lesku!

ZAPOWIEDŹ MUZYCZNA NA WEEKEND! POSŁUCHAJ!       filmy: YT

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)