REKLAMA

Gorąca atmosfera, wspaniała zabawa i dużo rekordów życiowych! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Gorąca atmosfera, wspaniała zabawa i dużo rekordów życiowych! To wszystko podczas I Międzynarodowych Mistrzostwach Leska w Pływaniu.
Na starcie zawodów stawiło się 12 klubów z Podkarpacia i z zagranicy. Na hali basenowej czuć było bojowe nastawienie wszystkich zawodników, którzy w łącznej liczbie 235 osób przybyli na leską pływalnię.

Przed pierwszym startem zawody otworzył burmistrz Leska Adam Snarski. Była to pierwsza tak duża impreza pływacka w Lesku, a zarazem jedna z większych na Podkarpaciu, gdyż frekwencja zawodników praktycznie dorównała Mistrzostwom Podkarpacia.

Zawody odbyły się przy wsparciu elektronicznego pomiaru czasu, dlatego mogliśmy liczyć na precyzję pomiaru. Dzieciaki cieszyły się z nowych rekordów życiowych. Miłym aspektem podczas uroczystego otwarcia zawodów było uhonorowanie lokalnego Klubu UKS Aquarius Lesko nagrodą za 5-lecie istnienie i pracę z młodymi pływakami.

W klasyfikacji medalowej wygrał UKP Gryf Dębica z dorobkiem 55 medali, który do ostatniej konkurencji walczył z Ikarem Mielec o prym w zawodach. Na trzeciej pozycji w rankingu medalowym uplasował się gospodarz zawodów UKS Aquarius Lesko z dorobkiem 29 medali, były to kolejne udane zawody dla lokalnych pływaków.

Przyjezdni byli miło zaskoczeni warunkami i jakością odbywanych zawodów, które mogły odbyć się na tak wysokim poziomie tylko przy wsparciu sponsorów: „Pokrycia dachowe Mansard”, Rubber Group Sanok i ABC U Sowy Po sąsiedzku. Fundatorem nagród rzeczowych dla zwycięskich zawodników była firma H2O Schop. Nagrodami specjalnymi były statuetki z gliny wyrzeźbione specjalnie na tę okazję przez Zbigniewa Przytulskiego z Pracowni Carpe Diem. Podczas zawodów oraz w przerwie była prowadzona akcja przez Fundacje DKMS. Rejestrowano potencjalnych dawców szpiku. Wolontariusze zachęcali uczestników oraz rodziców do zapisywania się w bazie danych.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW – KLIKNIJ

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW – KLIKNIJ

tekst i zdjęcia: Aquarius Lesko, materiały nadesłane


22-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)