REKLAMA

Dachowanie w Hucisku. Kierowca miał ponad trzy promile (ZDJĘCIA)

POWIAT KOLBUSZOWSKI / PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca punta, które w piątek dachowało w Hucisku. Kilka godzin później policjanci interweniowali na ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej, gdzie świadkowie odebrali klucze kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

W piątek około godz. 17.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Hucisku. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący puntem, 46-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, stracił panowanie nad pojazdem i dachował wjeżdżając do przydrożnego rowu. Świadkowie zdarzenia pomogli mu wysiąść z pojazdu i powiadomili Policję. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

po52_1

Kilka godzin później, po godz. 22, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej. Z przekazanych przez świadków informacji wynikało, że kierowca peugeota, jadąc w kierunku Weryni, wjechał na wysepkę pomiędzy pasami uszkadzając znajdujące się tam znaki, a następnie zatrzymał się. Jadący za nim kierowcy natychmiast zareagowali zabierając mu kluczyki i powiadomili Policję. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 44-latka na urządzeniu alcoblow, które wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Od mieszkańca gminy Kolbuszowa pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

po53

Policjanci przypominają, za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolbuszowa

22-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline