REKLAMA

Czujny mieszkaniec pogranicza i szybka akcja Straży Granicznej

GRANICA.Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Mołdawii, który pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Kluczowa okazała się informacja od mieszańca jednej z przygranicznych miejscowości, który zwrócił uwagę na nieznajomego mężczyznę z plecakiem porozumiewającego się językiem obcym.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (4 lipca) w obszarze odpowiedzialności służbowej placówki SG w Lubaczowie.

Do Straży Granicznej zadzwonił mieszaniec pogranicza, który w okolicach m. Majdan Lipowiecki zauważył mężczyznę mówiącego w obcym języku i pytającego przechodniów o lokalne środki transportu.

Już po kilku minutach na miejscu był patrol SG. Mundurowi ustali, że osoba wsiadła do autobusu w kierunku Łukawca. W tej też miejscowości zauważyli i wylegitymowali mężczyznę.

straz-graniczna

Na podstawie dokumentów i sprawdzeń w międzynarodowych bazach ustalono, że jest to 45-letni obywatel Mołdawii, który posiada zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.

Kilka miesięcy wcześniej usiłował już bezskutecznie wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce, wtedy odmówiono mu wjazdu.

Mężczyzna przyznał się do nielegalnego przekroczenia tzw. granicy zielonej z Ukrainy do Polski. Dodał, że planował dotrzeć do Francji i tam się osiedlić. Po ustaleniu miejsca przekroczenia granicy i sporządzeniu dokumentacji funkcjonariusze SG przekazali cudzoziemca z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

wz. st.chor SG Piotr Zakielarz

Źródło: BiOSG

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline