REKLAMA

,,Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem, dobrze już wiem, że jestem Polakiem”-

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W bogatym kalendarzu naszych przedszkolnych wydarzeń i uroczystości święta państwowe zajmują miejsce szczególne i są okazją do wzmożonych działań edukacyjno- wychowawczych związanych z kształtowaniem wśród najmłodszych uczuć patriotycznych    i wzbogacaniem ich wiedzy o Polsce.

Tak jak co roku, uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystością pod hasłem: ,,Moja Ojczyzna Polska”, przygotowaną przez dzieci z grupy ,,Motylki” i kółka tanecznego pod opieką pań: Anny Lasko, Alicji Byczyńskiej i Anny Szajnowskiej-Jajko. Odbyła się ona 8 listopada i rozpoczęła odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej 11:11. Było to włączenie się naszego przedszkola do akcji Ministra Edukacji Narodowej ,,Szkoła do hymnu” i kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ,,Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyła nasza placówka. Przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością hymnu i zaśpiewały go z należytą powagą i szacunkiem.

Następnie dzieci w wierszach, tańcu i piosenkach wspominały ważne historyczne wydarzenia, mówiły o pięknie ojczystej ziemi, symbolach narodowych i swoich uczuciach związanych z krajem, w którym mieszkają. Poszukiwały odpowiedzi na pytanie: ,,Co to jest Polska?” i zawarły je w prostych dziecięcych słowach:

Wszystko dookoła dom i przedszkole,
fabryczne dymy, żelazna kolej,
kwiaty przy oknie, klon koło bramy,
słoneczny uśmiech kochanej mamy
i las, co cieniem dzieci zaprasza-
wszystko to Polaka, Ojczyzna nasza.

Niezwykle dumnie i wymownie prezentowały się kokardy narodowe na piersiach wszystkich przedszkolaków, orzeł, flaga i biało- czerwone kwiaty. Udział w uroczystości to dla naszych najmłodszych kolejna ,,lekcja patriotyzmu”, a przede wszystkim budowanie i kształtowanie właściwych postaw.

źródło: UM w Brzozowie
Anna Lasko


14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.