REKLAMA

Alarmy bombowe, ewakuacja rymanowskiego liceum

REGION / PODKARPACIE. W pierwszym dniu egzaminów maturalnych na terenie całego Podkarpacia odebrano informacje o rzekomych podłożeniach ładunków wybuchowych w niektórych szkołach. Na terenie powiatu sanockiego dyrekcja jednej szkoły otrzymała taką wiadomość drogą mailową, w powiecie krośnieńskim z kolei ewakuowano rymanowskie liceum.

 

Na terenie powiatu sanockiego jedna szkoła zgłosiła fakt odebrania wiadomości o ewentualnym podłożeniu bomby w placówce. Jak podaje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji, na skrzynkę mailową Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku w nocy około godziny 1.00 trafił mail z informacją o skonstruowanej bombie. Osoba administrująca poczta odebrała go przed godziną 6.00 i poinformowała o tym facie policję.

Policjanci przeprowadzili działania, sprawdzili teren. Nie podjęto decyzji o ewakuacji placówki, a egzaminy zostały przeprowadzone  zgodnie z harmonogramem – podaje rzecznik.

Anna Oleniacz zaznacza także, że policjanci mieli wiedzę, że takie sytuacje mogą się pojawić.

foto: Podkarpacka Policja

Na terenie powiatu krośnieńskiego również zanotowano jeden przypadek, gdzie dyrekcja rymanowskiego liceum odebrała email z informacją o bombie.

W nocy taka wiadomość trafiła na skrzynkę mailową szkoły. Wynikało z niej, że w jednej z sal, gdzie mają zostać przeprowadzone egzaminy maturalne, został podłożony ładunek. Policjanci wraz ze strażakami przybyli na miejsce i sprawdzili teren, nic nie znaleziono. Zgodnie z decyzją dyrekcji uczniowie w ogóle nie zostali wpuszczeni do szkoły, zaś o 8.15 podstawionymi autokarami 92 maturzystów oraz 13 nauczycieli zostało przewiezionych do szkoły w Posadzie Górnej, gdzie przeprowadzono egzamin – precyzuje st. asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Jak dodaje, trudno mówić tu o klasycznej ewakuacji, gdyż żadna osoba nie weszła do budynku.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w poniedziałek na terenie Podkarpacia doszło do kilkunastu takich incydentów, żaden z alarmów bombowych nie został potwierdzony.

W Rzeszowie alarm ogłoszono w II LO, w Zespole Szkół Gospodarczych, w Zespole Szkół Mechanicznych oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Podobna sytuacja miała również miejsce w powiatach: jasielskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim.

06-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)