REKLAMA

48-letni Ukrainiec chciał wjechać do Polski na fałszywe prawo jazdy

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili kolejne fałszywe prawo jazdy. Obywatel Ukrainy przedstawił je jako dokument uzasadniający cel wjazdu.

17 stycznia, w trakcie kontroli ukraińskiego busa wjeżdżającego do Polski, jeden z pasażerów, 48-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli paszport wraz z wizą krajową uprawniająca do podjęcia pracy. W związku z faktem, że cudzoziemiec zamierzał pracować jako kierowca, do kontroli przedstawił również ukraińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusz SG sprawdzający dokument nabrał podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdził, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku to już piąte fałszywe prawo jazdy ujawnione na podkarpackich przejściach granicznych. W minionym roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 234 fałszywe dokumenty, mające potwierdzać rzekome uprawnienia do kierowania pojazdów. Podobnie jak w opisywanym przypadku, najczęściej fałszywki miały uzasadniać cel wjazdu cudzoziemców do Polski.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

18-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)