REKLAMA

Wypadek cysterny z chemikaliami (ZDJĘCIA)

Do groźnego zdarzenia doszło późnym wieczorem w miejscowości Pogwizdów (12 bm.). Na drodze powiatowej relacji Stobierna – Medynia Głogowska przewróciła się cysterna przewożąca niebezpieczną ciecz. Z pobliskich domów ewakuowano 11 osób. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Po godz. 22, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Pogwizdów. Według przekazanych informacji samochód ciężarowy typu cysterna wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci oraz strażacy z Łańcuta.

303-157420

Jak ustalono, obywatel Węgier na naczepie samochodu ciężarowego przewoził kontener kolejowy z 24 tonami substancji chemicznej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący cysterną stracił panowanie nad pojazdem, ciężarówka zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożny przepust oraz ogrodzenie posesji. Naczepa wywróciła się, a z uszkodzonego zbiornika zaczęła wypływać ciecz.

Z uwagi na fakt, że cysterna przewoziła silnie toksyczną i wybuchową substancję chemiczną podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów oraz wyznaczono 150 metrową strefę bezpieczeństwa. Na miejsce zdarzenia wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Nowej Sarzyny, która specjalizuje się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym. Strażacy z tej jednostki ustali, że uszkodzeniu uległ jedynie płaszcz ochrony zbiornika, z którego wyciekał płyn chłodzący.

303-157417
Na miejsce wypadku ściągnięto specjalistyczny dźwig, za pomocą którego podniesiono przewróconą naczepą. W asyście straży pożarnej i policji ciągnik wraz z naczepą został przetransportowany do zakładu przemysłowego, gdzie chemikalia miały trafić.

Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przez kilka godzin droga relacji Stobierna – Medynia Głogowska była zablokowana. W akcji wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy łańcuckiej komendy oraz około 60 strażaków. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał.

303-157414

KPP Łańcut

16-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline