REKLAMA

Ukrainiec chciał przewieźć do Polski broń i amunicję

MEDYKA / PODKARPACIE. Wspólne działania kontrolne służb granicznych i celnych na przejściu granicznym w Medyce przyniosły efekt w postaci ujawnienia w samochodzie obywatela Ukrainy nielegalnie wwożonego do Polski pistoletu i amunicji. Kierowca otrzyma karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. 

Do zdarzenia doszło w środę, 18 lipca br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie. Kontrolerzy Straży Granicznej i Służby Celno- Skarbowej (KAS) prowadzili wspólne działania kontrolne w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu przewozowi przez granicę broni i amunicji.

Mundurowi wytypowali do kontroli m.in. toyotę na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którą podróżowali 42- letni mężczyzna i 34- letnia kobieta.

Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w podłokietniku samochodu oraz bagażu mężczyzny, znajduje się pistolet marki SCHMEISSER kal. 9 mm wraz z magazynkiem oraz trzema sztukami amunicji o kalibrze 9 mm.

Mężczyzna nie zgłosił broni i amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do ich legalnego przywozu na teren Polski.

Podróżny został zatrzymany przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu uzgodniono zastosowanie wobec kierowcy kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat.

Źródło, zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

23-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)