REKLAMA

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 20:00: MUKS Zielonka – KS Górale Nowy Targ (TRANSMISJA NA ŻYWO)

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 20:00: MUKS Zielonka – KS Górale Nowy Targ (TRANSMISJA NA ŻYWO)

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 20:00: MUKS Zielonka – KS Górale Nowy Targ (TRANSMISJA NA ŻYWO)

Dotarliśmy do ostatniej zapowiedzi spotkań tegorocznego Super Finału Unihokeja! Tym razem czas na WIELKI FINAŁ Salming Ekstraligi Mężczyzn, a więc pojedynek MUKS Zielonka – KS Górale Nowy Targ.

DROGA DO WIELKIEGO FINAŁU:

Zielonka nie miała sobie równych w rozgrywkach sezonu zasadniczego i z kompletem 36 punktów wygrała grupę B, uzyskując bezpośredni awans do ćwierćfinału play-off. Górale również zajęli 1. miejsce w grupie (C), także premiowane awansem do 1/4 finału play-off. Nowotarżanom 1. lokata przyszła jednak znacznie trudniej, bowiem do ostatnich spotkań sezonu zasadniczego toczyli o nią zaciętą walkę z lokalnym rywalem – Szarotką.

W ćwierćfinale sytuacja się zmieniła: to MUKS Zielonka walczyła w aż trzech spotkaniach o awans do półfinału, by dopiero w ostatnim spotkaniu we własnej hali wyeliminować młody zespół UKS Wiatr Ludźmierz. KS Górale w tej fazie trafili na UKS NOWA Łódź i o ile w wyjazdowym spotkaniu natrafili na mocny opór łodzian, tak u siebie pewnie i wysoko (11:3) pokonali swoich rywali, przechodząc do dalszej fazy.

W półfinałach Zielonka ponownie musiała walczyć aż w trzech meczach. Tym razem jej rywalem była KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ, którą aktualni Mistrzowie Polski wyeliminowali z walki o złoto dopiero po dramatycznym trzecim starciu i zwycięstwie 7:6 we własnej hali. Górale nie mieli z kolei większych problemów z pokonaniem Wilki Sanok w dwóch potyczkach (wygrane 8:4 i 9:2).

CO PRZED NAMI?

W tę sobotę o 20:00 kibice unihokeja w Polsce zobaczą powtórkę finału z zeszłego roku, w którym wtedy górą okazała się Zielonka. Teraz MUKS pragnie obronić mistrzowski tytuł, a Górale – co oczywiste – wyszarpać „złoto”, z którym rozstali się rok temu. Zapowiada się niesamowite starcie i walka o każdy centymetr boiska! Mówią o tym zawodnicy obu drużyn, a statystyki potwierdzają wyrównany poziom obu ekip.

Ciekawostka: te same zespoły walczyły o tytuł Mistrza Polski podczas zeszłorocznego Super Finału Unihokeja. Wtedy górą okazała się Zielonka, która wygrała 5:4 po dogrywce.

źródło: Polski Związek Unihokeja / fb

21-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)