REKLAMA

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 17:00: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ II (TRANSMISJA LIVE)

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 17:00: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ II (TRANSMISJA LIVE)

SUPER FINAŁ UNIHOKEJA / GODZ. 17:00: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ II (TRANSMISJA LIVE)

Czas na zapowiedź finału Salming Ekstraligi Kobiet sezonu 2017/2018! O złoto Mistrzostw Polski powalczą: Interplastic Olimpia Osowa – Podhale Nowy Targ Fanklub (MMKS Podhale II Nowy Targ).

DROGA DO FINAŁU:

Gdańszczanki nie miały sobie równych w sezonie zasadniczym i tylko raz zaznały goryczy porażki, ulegając w ostatniej kolejce MLUKS „Jedynka” Trzebiatów. Nie przeszkodziło im to jednak w pewnym wygraniu grupy A. MMKS Podhale II do ostatnich spotkań toczył z kolei zażartą walkę z miejscowymi rywalkami – Podhalem I – o zwycięstwo w grupie „południowej”. Ostatecznie wyprzedził swoje bardziej doświadczone koleżanki o zaledwie 2 punkty i również zajął 1. lokatę po sezonie zasadniczym w swoim „koszyku”. W ćwierćfinale oba zespoły trafiły na najsłabsze zespoły przeciwległych grup i nie miały większego problemu z awansem do 1/2 finału. Gdańsk pokonał LUCE Bielsko-Białą 28:0 i 39:0, a Podhale zwyciężyło UKS Ambrę Ołtarzew 16:5 i 16:0.

W półfinałach obie ekipy okazały się lepsze kolejno od: MMKS Podhale Nowy Targ unihokej (gdańszczanki wygrały rywalizację w dwóch meczach, zwyciężając 7:4 i 12:5) i Powiatowy Klub Sportowy „MOS” Zbąszyń – Floorball & Volleyball Zbąszyń (nowotarżanki wygrały również w dwóch spotkaniach, osiągając wyniki 4:1 i 12:2).

Już 21 kwietnia (sobota) w Rzeszowie MMKS Podhale II Nowy Targ już w swoim pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej stanie przed szansą na historyczny sukces. Dla trenera Arkadiusza Pysza byłoby to trzecie mistrzostwo w jednym sezonie, bowiem tydzień i dwa tygodnie temu zwyciężył ze swoim zespołem w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski juniorek starszych i juniorek młodszych. Gdańsk będzie miał z kolei okazję obronić mistrzowski tytuł wywalczony w zeszłym roku po pokonaniu Podhala… ale Podhala I (część zawodniczek MMKS II grało w tamtym finale).

źródło: Polski Związek Unihokeja / fb

21-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)