REKLAMA

Rektor WSIiZ nagrodzony

Podczas tegorocznej Gali Finałowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” wręczono specjalne wyróżnienia „Aurea Praxis”. Wśród szczęściu nagrodzonych przedstawicieli uczelni z całej Polski, znalazł się dr Wergiliusz Gołąbek, rektor rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

rek

foto: www.rzeszow.pl

Uroczystość odbyła się pod koniec czerwca w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W jej trakcie poza certyfikatami „Uczelnia Liderów”, który otrzymała rzeszowska WSIiZ, przyznano również indywidualne wyróżnienia „Aurea Praxis”. Nagrody te, zgodnie z informacjami komisji konkursowej, przyznawane są za „szczególne osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania w prowadzonej instytucji akademickiej idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej”.

Wyróżnienie to otrzymał dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ w Rzeszowie.

O przyznaniu tego wyróżnienia, tak jak w przypadku certyfikatu „Uczelnia Liderów”, decyduje komisja konkursowa złożona z ekspertów specjalizują się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym oraz rozwoju systemu edukacji i rynku pracy.

Dr Wergiliusz Gołąbek, od 2016 roku jest rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wcześniej kilka lat pełnił funkcję prorektora tej uczelni. Jest także członkiem Rady Nadzorczej spółki Copernicus Center Press. Ponadto był m.in. długoletnim Dyrektorem Naczelnym Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, a także wiceprezydentem Konferencji Dyrektorów Filharmonii Polskich. Został m.in. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Gloria Artis.

źródło: www.rzeszow.pl

16-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.