REKLAMA

PRZEMYŚL: Pijany wiózł dwójkę dzieci

Policjanci z Przemyśla zatrzymali pijanego kierowcę, który wiózł w samochodzie dwoje swoich dzieci. 38-latek miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu, a dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów. O zdarzeniu zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej komendy, otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał jechać z dwójką dzieci w samochodzie. Po godz. 12, w miejscowości Zalesie, zatrzymano do kontroli osobowego volkswagena passata, którego kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. W samochodzie znajdowali się synowie mężczyzny – w wieku 7 i 11 lat.

Kiedy pojazd zjechał na pobocze, funkcjonariusze przystąpili do kontroli i od razu wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie 2,87 promili alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się , że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i ma zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2023 roku.

Dzieci przekazano matce, która przyjechała na miejsce kontroli, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli takiej pewności nie mamy – poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu.

303-157913

KWP / mf

19-04-2018


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie