REKLAMA

Przechwycona kontrabanda w tunelach wentylacyjnych (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Oddział Celnego w Medyce ujawnili w trakcie kontroli autokaru papierosy bez polskich znaków akcyzy warte 44,5 tysiąca złotych. Towar ukryty był przed kontrolą w tunelach wentylacyjnych pojazdu. 

Autokar, który w nocy 28 lipca br. wjechał na przejście graniczne w Medyce, został skierowany przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej do szczegółowej kontroli.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli, że w tunelach wentylacyjnych autokaru schowane są papierosy różnych marek produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy, łącznie 3 246 paczek.

Do własności wykrytego towaru przyznał się 50-letni kierowca pojazdu. Obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. Najprawdopodobniej papierosy miały trafić do sprzedaży na jednej z giełd rolno-spożywczych na terenie kraju.

W pierwszej połowie 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 30 mln sztuk papierosów, 343 kg tytoniu oraz 85 kg suszu tytoniowego.

Źródło: KAS

01-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline