REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. O lat podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku czekają na godne warunki nauczania. Obecnie zajęcia prowadzone są w małych, ciasnych i zagrzybionych salach.

Po połączeniu Zespołu Szkół nr 4 i Zespołu Szkół nr 5, budynek przy ul Jagiellońskiej jest praktycznie nie wykorzystywany. Generując koszty, bardzo obciąża już skromny budżet powiatu.

Czy starostwo powiatowe w Sanoku, z wicestarostą Wacławem Krawczykiem na czele, który jest odpowiedzialny za powiatową oświatą od trzech kadencji, ma przygotowane scenariusze, rozwiązania tych problemów?

Wysłaliśmy stosowne zapytanie drogą mailową. Postanowiliśmy ponadto odwiedzić pana wicestarostę w urzędzie. Posłuchajcie odpowiedzi


PYTANIA, KTÓRE PRZESŁALIŚMY DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DO STAROSTWA:

W kwestii budynku po dawnym Zespole Szkół nr 5 zlokalizowanym przy ulicy Jagiellońskiej w Sanoku – wysłane w dniu 20 czerwca 2018:

Jaki jest koszt jego utrzymania? W skali miesiąca oraz w skali roku. W jakim procencie jest wykorzystywany obiekt? Jakie instytucje obecnie się w nim znajdują? Czy w związku z tym, że obiekt nie jest w pełni wykorzystany, planuje się jego zagospodarowanie? Jakie są plany powiatu? Ponadto proszę o wskazanie nam terminu, w którym moglibyśmy udać się do budynku, celem wykonania zdjęć.

W kwestii Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku – wysłane w dniu 18 czerwca 2018:

Jaka jest przyszłość SOSW w Sanoku? Czy prawdą jest, że powstał projekt nowego obiektu? Ile kosztował projekt? Czy jest przygotowana makieta, która przedstawia wygląd planowanego do budowy budynku? Gdzie będzie zlokalizowany budynek? Jaki jest termin realizacji tego zdania? Jaka jest przybliżona data fizycznego rozpoczęcia tej inwestycji? Kiedy ewentualnie prace zostałyby zakończone? Ile środków na to zadanie ma zabezpieczony powiat? Czy powiat będzie się starał o dofinansowanie zadania? Z jakich projektów?

ZOBACZ TAKŻE materiał archiwalny z 18 marca 2016:

POWIAT SANOK: „Upokarzające warunki lokalowe” dla dzieci w SOSW. Czy powiat podejmie decyzję o przeniesieniu ośrodka? (FILM)

03-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)