REKLAMA

Polonijne święto w Iwoniczu-Zdroju. Kilkanaście zespołów z całego świata i jedna miłość do Polski (FILM, ZDJĘCIA)

|

Polonijne święto w Iwoniczu-Zdroju. Kilkanaście zespołów z całego świata i jedna miłość do Polski (FILM, ZDJĘCIA)

IWONICZ-ZDRÓJ / PODKARPACIE. W Iwoniczu-Zdroju trwa wielkie polonijne święto. W tym roku bowiem, odbywa się tam jubileuszowa, 10. edycja Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Impreza organizowana co trzy lata na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podkarpacia. 16 zespołów z: Białorusi, Czech, Kanady, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych odwiedzi wiele miejscowości w województwie i będzie zarażać niesamowitą energią młodych ludzi, którzy w sercach mają biało-czerwone barwy.

Podczas inauguracji festiwalu odbył się korowód, a chwilę później, klucz do Iwonicza-Zdroju przekazał gościom gospodarz gminy.

Na scenie zaprezentowali się młodzi Lubatowianie, czyli reprezentanci gospodarzy. W sobotę i w niedzielę, estradą zawładną zespoły festiwalowe.

Uczestnicy: Krakusy z Kanady, Bursztynki z Litwy, Kukułeczka z Łotwy, Sokół z Kanady, Krokus z Mołdawii, Gwiazda z USA, Halka Zajączek z USA, Krakusy z USA, Małe Oldrzychowice z Czech, Mały Lajkonik z USA, Polanie z USA, Opole z USA, Polonia z USA, Wesoły Ludek z USA oraz Karolinka z Białorusi, a także Polanie z Ukrainy.

Szczegóły w materiale filmowym. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji.

1_12

źródło: Red., Gmina Iwonicz-Zdrój


21-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Jasio2018-07-24 11:23:50
0 0
Idą sobie kupy ludzi a na czele Władza! Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni! A dla czego? Bo udało im się umknąć tej szarości życia i braku kasy jaką większość nas szaraczków doświadcza ciągle! Nie ma lekko! Trzeba chyba jednak wyemigrować do normalniejszych krajów!