REKLAMA

Policjant na wakacjach uratował dziecko od utonięcia

KONAKLI / TURCJA. Policjant z Kolbuszowej podczas urlopu uratował tonące dziecko. Pod koniec czerwca wyciągnął z wody kilkuletnią dziewczynkę, która prawdopodobnie wyślizgnęła się z koła ratunkowego i zaczęła tonąć. Dzięki szybkiej reakcji kolbuszowskiego funkcjonariusza nie doszło do tragedii.

Sierż.szt. Arkadiusz Wilk to policjant referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki. Opisywane zdarzenie miało miejsce około trzech tygodni temu w Turcji. Funkcjonariusz razem z rodziną i znajomymi wypoczywał w jednym w wakacyjnych kurortów w rejonie miejscowości Konakli.

Policjant, pływając w basenie, zauważył dmuchane koło ratunkowe, które unosiło się na wodzie. Jego obawy wzbudził fakt, że obok koła nie było żadnej osoby. Zaczął się rozglądać i kilkanaście metrów dalej zauważył pod lustrem wody dziecko. Bez wahania podpłynął do dziewczynki i wyciągnął ją z basenu na brzeg, gdzie przybiegła jej matka.

Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjanta, dziewczynka nie potrzebowała pomocy medycznej. Dziecko miało około 4 lat. Matka dziewczynki serdecznie podziękowała policjantowi za pomoc.

fot: KPP Kolbuszowa

Źródło: KPP Kolbuszowa

20-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.