REKLAMA

Pogranicznik z Jasionki pobiegł w ultramaratonie (ZDJĘCIA)

SUDETY. Funkcjonariusz SG z placówki w Rzeszowie-Jasionce wziął udział w jednym z najtrudniejszych i jednocześnie najdłuższych ultramaratonów w Polsce. 240-kilometrowy dystans pokonał w 48 godzin.

Młodszy chorąży SG Michał Adamski na co dzień pełni służbę w Placówce SG w Rzeszowie-Jasionce jako przewodnik psa służbowego – Herta. Wielką pasją funkcjonariusza jest bieganie, czego dowodem są starty w wielu ultramaratonach. W minionym tygodniu (19-22 lipca), wziął udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich przeprowadzonym w Lądku-Zdroju.

Bieg „7 Szczytów”, nazywany również biegiem dwóch nocy, to 240-kilometrowy dystans poprowadzony przez polsko-czeskie pasmo Sudetów wschodnich. Limit czasowy, w którym należało pokonać całość dystansu to 52 godziny. W tegorocznej edycji na linii startu stanęło 239 biegaczy, a do mety dobiegło 92.

Dla niejednego biegacza największym marzeniem jest właśnie ukończenie tego maratonu. Strażnik zaś przekroczył metę jako 53 zawodnik w kategorii open po 48 godzinach i 10 minutach biegu. O trudności tego wydarzenia świadczy fakt, że co roku maraton ten kończy zalewie połowa uczestników.

Źródło, zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

27-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline