REKLAMA

Podawał się za policjanta, by otrzymać psa ze schroniska. Miał trzy promile

ŻURAWICA / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Żurawicy interweniowali wobec mężczyzny, który okazując etui z napisem Policja, podawał się za funkcjonariusza. W ten sposób chciał wymusić na pracowniku schroniska wydanie psa, bez przejścia wymaganej procedury adopcyjnej. 

Wczoraj przed godz. 15 pracownik schroniska dla psów w Orzechowcach powiadomił dyżurnego jednostki, o dość nietypowym zdarzeniu. Wyjaśnił, że zgłosił się do nich mężczyzna, który oświadczył, że stracił swego pupila i chce psa. Pracownicy wytłumaczyli mu, że musi przejść całą procedurę adopcyjną i na pewno nie otrzyma zwierzęcia od razu.

Po tych słowach mężczyzna wyszedł i po kilkunastu minutach wrócił. Z kieszeni wyciągnął czarne etui z napisem „Policja”. Podając się za funkcjonariusza, chciał wymusić na mężczyźnie wydanie psa.

Jak ustalili funkcjonariusze, 36-latek zakupił to etui około 5 lat temu i służyło mu jako portfel. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili jeszcze jedno etui, które zostało zabezpieczone na protokół zatrzymania rzeczy. Mężczyznę poddano badaniu alkomatem. Urządzenie wskazało w jego organizmie 3 promile.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żurawicy prowadzą obecnie postępowanie z art. 227 kodeksu karnego, dotyczące podania się za funkcjonariusza publicznego.

Źródło: KMP Przemyśl / mf

20-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.