REKLAMA

Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek. Trafił do aresztu (ZDJĘCIE)

ULANÓW / PODKARPACIE. Na trzy miesiące sąd aresztował kierowcę, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie na zakręcie i wypadł z drogi. W zdarzeniu zginęła 31-letnia pasażerka auta.

W piątkową noc policjanci zostali skierowani do Ulanowa, gdzie kierowca bmw miał swoją jazdą stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zauważyli pojazd na ul. Bielinieckiej. Auto poruszało się wolno, bez włączonych świateł. Za kierownicą siedział dobrze znany policjantom mieszkaniec Rudnika nad Sanem. Na widok radiowozu kierowca gwałtownie przyspieszył.

Nie reagował na sygnały mundurowych do zatrzymania. Uciekał przed policjantami z prędkością 160 km/h po wąskich i krętych drogach. W miejscowości Wólka Bielińska, na zakręcie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Auto przewróciło się na bok. Dwie osoby wysiadły z pojazdu i uciekły do lasu. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 42-latka. Chwilę później zostali zatrzymani uciekinierzy, znani niżańskiej policji.

W wypadku poniosła śmierć 31-letnia pasażerka. Cała czwórka tego dnia piła alkohol. 24-letni kierowca miał promil alkoholu w organizmie. Dwoje pasażerów po blisko 1,5 promila.

Wczoraj sąd zastosował wobec 24-letniego kierowcy bmw areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Nisko

21-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline