REKLAMA

Niewybuch w Tuczempach. Interweniowali saperzy

TUCZEMPY / PODKARPACIE. W środę, policjanci z Jarosławia otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu. Skorodowany pocisk artyleryjski został ujawniony podczas prac polowych w Tuczempach. Policjanci przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili o znalezisku saperów. 

Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia niewybuchu w czasie wykonywania prac polowych, na polu uprawnym w miejscowości Tuczempy. Mężczyzna, który kosił zboże kombajnem rolniczym, zauważył na sąsiednim polu przedmiot, który swoim wyglądem przypomniał niewybuch. O znalezisku mężczyzna powiadomił dyżurnego.

Na miejscu policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że jest to skorodowany pocisk artyleryjski o długości 27 cm. Miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania, zabezpieczyli jarosławscy funkcjonariusze.

Policjanci informują, że materiały wybuchowe w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w miarę możliwości w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację Policji.

fot: archiwum KPP Jarosław

Źródło: KPP Jarosław

31-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)