REKLAMA

Młody bocian wypadł z gniazda

BACHÓW / PODKARPACIE. Wczoraj dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o bocianie, który wypadł z gniazda na słupie energetycznym w miejscowości Bachów. Dzięki natychmiastowej reakcji mieszkanki powiatu przemyskiego bocian trafił w dobre ręce.

Bocian wypadł z gniazda, pomóżcie! – takie zgłoszenie trafiło wczoraj po godz. 15. do dyżurnego przemyskiej komendy. Mieszkanka powiatu przemyskiego oświadczyła, że z gniazda wypadł młody bocian, który jest ranny.

Kobieta zaniosła go do swojego garażu i napoiła wodą. Na miejsce przybył patrol Policji z komisariatu w Dubiecku, który powiadomił o rannym ptaku pracownika Urzędu Gminy w Krzywczy, odpowiedzialnego za dzikie zwierzęta. W tym przypadku reakcja była również natychmiastowa.

Jak się okazało konieczna była pomoc fachowca. Bocian nie mógł stać na własnych nogach, podpierał się skrzydłami i był bardzo słaby. Został przekazany do przychodni weterynaryjnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bocian ucząc się latać, najprawdopodobniej wleciał na linię wysokiego napięcia.

mf

foto: KMP Przemyśl

Źródło: KMP Przemyśl

03-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.