REKLAMA

Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne w Niebieszczanach. Górą policjanci (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie wywalczyli pierwsze miejsce w VI Mistrzostwach Ratowniczo – Medycznych Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Zawody odbyły w niedzielę w Niebieszczanach. Jedenaście zespołów miało okazję sprawdzić swoje umiejętności w siedmiu symulowanych zdarzeniach.

W minioną niedzielę, w Niebieszczanach jedenaście drużyn walczyło o pierwsze miejsce w Mistrzostwach Ratowniczo – Medycznych Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Oprócz drużyn strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i z Ochotniczych Straży Pożarnych do rywalizacji przystąpiła również drużyna policjantów.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie w składzie podkom. Małgorzata Tendera, sierż. Łukasz Czudak, sierż. Bartosz Wojtowicz rywalizowali w siedmiu symulowanych zdarzeniach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zdarzenia dotyczyły między innymi oceny stanu poszkodowanego, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu wypadku drogowego, postepowania podczas nagłego zatrzymaniu krążenia, postęniebieszczany powania w przypadku tamowania masywnych krwawień oraz zaopatrywania złamań i ran postrzałowych. Po zsumowaniu punktów sędziowie ogłosili wyniki. Najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa.

Zwycięska drużyna reprezentująca garnizon podkarpackiej Policji otrzymała również dodatkowy puchar za najlepszą drużynę, w której nie było zawodowego ratownika medycznego. Zawody te zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Niebieszczanach oraz firmę DREAM-TEAM Rzeszów.

Źródło: KWP

03-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)