REKLAMA

Mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych i podoficerów (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Łącznie 17 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG zostało mianowanych na kaprali i młodszych chorążych. Akty mianowań wręczył Zastępca Komendanta Oddziału, płk SG Adam Pacuk.

19 lipca w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczysta zbiórka związana z mianowaniem funkcjonariuszy na pierwszy stopień w korpusie chorążych oraz podoficerów.

Na stopień młodszego chorążego Straży Granicznej zostało mianowanych 8 funkcjonariuszy. Aby uzyskać pierwszy stopień w korpusie chorążych, strażnicy muszą wykazać się co najmniej kilkuletnią, wzorowo pełnioną służbą oraz pozytywnie ukończyć szkolenie z zakresu szkoły chorążych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Mianowania na stopień kaprala uzyskało natomiast 9 funkcjonariuszy, w tym dwie kobiety. Kilka dni temu cała grupa ukończyła siedmiomiesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Dzisiaj nowo mianowani kaprale rozpoczęli służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej na Podkarpaciu.

Źródło, zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

20-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)