REKLAMA

Machał do znajomej. Zagapił się i wjechał w innego rowerzystę

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci interweniowali wczoraj na miejscu zderzenia dwóch rowerzystów. Jeden z kierujących jednośladem prawdopodobnie zagapił się machając do swojej znajomej i wtedy zderzył się z jadącym z przeciwnej strony rowerzystą. Ranny 29-latek trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19 w Kolbuszowej. Obydwaj uczestnicy jechali chodnikiem przy ul. Rzeszowskiej. Jak ustalili policjanci, 29-letni rowerzysta, jadący w kierunku ronda przy ul. Rzeszowskiej, odwrócił się aby prawdopodobnie pomachać swojej znajomej i wtedy zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku rowerzystą. W wyniku zderzenia, 29-latek spadł z pojazdu. Z urazem ręki i głowy trafił do szpitala. Był trzeźwy.

Drugi z uczestników odjechał z miejsca przed przyjazdem policjantów. Funkcjonariusze ustalają jego tożsamość i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz zasad zdrowego rozsądku. W sezonie letnim na naszych drogach pojawia się wielu rowerzystów, których podobnie jak pieszych, nie chronią pasy bezpieczeństwa ani maska samochodu. Chwila nieuwagi może spowodować, że nie zdążymy odpowiednio zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze. Policjanci zachęcają rowerzystów do używania kasków, które pomogą ochronić głowę podczas upadku.

Źródło: KPP Kolbuszowa

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.