REKLAMA

Kontrabanda w pojeździe i bagażach (FOTO)

KORCZOWA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Korczowej ujawnili w trakcie kontroli drogowej pojazdu kierowanego przez ob. Polski przemycone papierosy o wartości około 50 tys. złotych. Godzinę później, podczas kontroli granicznej znaleźli w bagażach poszukiwanej ob. Niemiec papierosy warte 6700 złotych.

Patrol Straży Granicznej z placówki w Korczowej dokonujący w środę (1 sierpnia) w m. Przeworsk kontroli drogowej, wytypował do sprawdzenia samochód marki Skoda na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 52-letni Polak.
Wyniki kontroli przestrzeni pojazdu potwierdziły trafną intuicję funkcjonariuszy. W pojeździe ujawnili prawie 3,5 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych o wartości około 50 tys. złotych. Strażnicy graniczni zabezpieczyli towar oraz przedstawili ob. Polski zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Niespełna godzinę później w trakcie kontroli granicznej na drogowym przejściu w Korczowej, funkcjonariusze SG udaremnili kolejną próbę przewiezienia nielegalnych papierosów. Tym razem sprawcą była 59-letnia obywatelka Niemiec podróżująca z Ukrainy do Polski autobusem kursowym.
W trakcie sprawdzeń w bazach danych strażnicy graniczni ustalili, że kobieta jest w zainteresowaniu polskiej Policji. Ponieważ cudzoziemka nie skorzystała z możliwości uwolnienia się od zastępczej kary pozbawienia wolności poprzez zapłacenie grzywny, została zatrzymana.
Dalej prowadzone wobec kobiety czynności służbowe tylko pogorszyły jej sytuację. W przewożonych przez nią bagażach ujawniono około 500 paczek ukraińskich papierosów wartych 6700 tys. złotych. W związku z ujawnionym przemytem ob. Niemiec postawiono kolejne zarzuty.

Tylko w pierwszej połowie bieżącego roku, strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami nielegalne papierosy warte prawie 14 mln złotych.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

03-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)