REKLAMA

Dwa niewybuchy w powiecie przemyskim (ZDJĘCIE)

POWIAT PRZEMYSKI / PODKARPACIE. W ubiegły piątek policjanci z Przemyśla otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące odnalezienia niewybuchów. Pierwszy z nich został ujawniony podczas prac polowych w miejscowości Kosienice. Po dwóch godzinach kolejny niewybuch znaleziono na jednej z posesji przy ul. Paderewskiego w Przemyślu. Miejsca znalezisk zabezpieczono do czasu przyjazdu patrolu rozminowania WP. 

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło odnalezienia niewybuchu podczas prowadzenia prac polowych, na polu ornym w miejscowości Kosienice. Pracujący na polu mężczyzna znalazł ukryty w ziemi pocisk artyleryjski kaliber 150 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania.

Po około dwóch godzinach od pierwszego zgłoszenia dyżurny przemyskiej komendy otrzymał kolejne, tym razem z terenu miasta, gdzie podczas prac ziemnych przy budowie domu znaleziony został pocisk moździerzowy o długości około 30 cm. Również to miejsce zostało zabezpieczone przez przemyskich funkcjonariuszy.

db

Fot: KMP Przemyśl

Źródło: KMP Przemyśl

07-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.