REKLAMA

Chciał wykorzystać fałszywy dowód rejestracyjny

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce kolejny fałszywy dowód rejestracyjny. Tym razem, łudząco przypominający oryginalny dokument, przedstawił do kontroli obywatel Ukrainy. 

37-letni obywatel Ukrainy zgłosił się (7 sierpnia) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce. Do kontroli okazał m.in. ukraiński dowód rejestracyjny pojazdu marki Renault, którym kierował.

W trakcie analizy dokumentu strażnicy graniczni zakwestionowali jego autentyczność. Podczas szczegółowego badania funkcjonariusze szybko ustalili, że dokument jest w całości podrobiony.

Ujawniony dowód rejestracyjny został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany funkcjonariuszom Policji.

Zatrzymany dowód rejestracyjny to już 82. tego typu fałszywy dokument, ujawniony w bieżącym roku przez Straż Graniczną na podkarpackich przejściach granicznych. Prawie połowa została ujawniona na przejściu granicznym w Medyce. Ze statystyk wynika, że 24 z wszystkich ujawnionych dowodów rejestracyjnych była w całości podrobiona na wzór oryginalnych. Zdecydowana większość, bo ponad 50 była przerobiona, m.in. poprzez umieszczenie fałszywych wpisów potwierdzających ważność badań technicznych oraz informacji dotyczących właścicieli pojazdów.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline