REKLAMA

BIESZCZADY: Wspólne patrole polsko-słowackie (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Podczas wakacji, na drogach powiatu bieszczadzkiego kierowcy spotkają polsko-słowackie policyjne patrole ruchu drogowego. W piątek odbyła się pierwsza służba patrolu mieszanego, policjantów z Ustrzyk Dolnych i słowackiego Humennego.

W okresie wakacji, kierowcy podróżujący drogami powiatu bieszczadzkiego mogą spotkać się z polsko-słowackim patrolem ruchu drogowego. Policjanci będą informować turystów między innymi o zmianach przepisów w zakresie ruchu drogowego po obu stronach granicy. W trakcie wspólnych służb, policjanci nie tylko będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, ale również będą pomagać kierowcom, zwłaszcza w pokonywaniu barier językowych. Wszystkie czynności, takie jak kontrola drogowa, pomiar prędkości czy badanie stanu trzeźwości, będą wykonywane przez policjanta z tego kraju, na terenie którego odbywają się czynności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

W piątek nad bezpieczeństwem na terenie powiatu bieszczadzkiego czuwał polsko-słowacki patrol ruchu drogowego. Służbę pełnili policjanci z Ustrzyk Dolnych oraz z miejscowości Humenne. Współpraca odbywa się w ramach umowy między Rzeczypospolitą Polską, a Republiką Słowacką, dotycząca współpracy w zwalczaniu przestępczości oraz współdziałaniu na terenach przygranicznych. Funkcjonariusze ustrzyckiej komendy pełnią służbę również po stronie Słowacji.

   

MZ / KWP Rzeszów Fot. KWP RZESZÓW

02-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)