REKLAMA

Zespół z Mielca zagrał w Bratysławie i rozgrzał publiczność

PODKARPACIE. Zespół Makar & Children of The Corn z Mielca wystąpił podczas „Nocy Muzeów”, która odbyła się 20 maj 2017 r. w Muzeum Handlu w Bratysławie.

Impreza była zorganizowana przy współudziale : Polskiego Instytutu w Bratysławie, polskiej agencji Delta, gazety Twój Blues i Andrzeja Matysika. W programie wystąpiły trzy polskie zespoły: Makar & Children of The Corn z Mielca, Krzysztof Głuch Oscillate z Katowic oraz Boogie Boys z Poznania. Kapelę z Mielca przedstawił po słowacku nasz krajan pochodzący z Komańczy Łukasz Krogulecki, który pracował kiedyś w Medzilaborcach. Frontmanem kapeli jest 45- letni Makar Andrzej Makarewicz, gitarzysta i wokalista, na perkusji gra 23 – letni Kamil Olesiński, a na basie Grzegorz Świerk. Koncert w Bratysławie był pierwszym zagranicznym koncertem podkarpackiej kapeli, ale jest nadzieja, że nie ostatni, bo zespół bardzo się spodobał i rozgrzał publiczność.

Był to już 16 koncert polskiego bluesa w Bratysławie, dotychczas na tamtejszej scenie pokazało się już 21 polskich kapel.

band-691224_960_720

materiał nadesłany

23-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.