REKLAMA

Zatrzymali ponad pół tysiąca podrobionych kosmetyków

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. 510 szt. kosmetyków do makijażu oraz 72 klamry do pasków oznaczonych chronionym logo światowych producentów zatrzymali podczas przeszukania noclegowni funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. To kolejna partia podrabianych towarów zatrzymana wspólnie przez współpracujące służby.

Wczoraj w godzinach porannych (29 sierpnia br.) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne działania na terenie jednej z przemyskich noclegowni wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku przeszukania pomieszczeń noclegowni, mundurowi wykryli 582 szt. towarów, co do których zachodzi podejrzenie naruszenia praw własności przemysłowej. Kosmetyki (tusze do rzęs, pomadki, cienie do powiek, błyszczyki) a także klamry do pasków oznaczone były chronionym logo znanych światowych producentów.

Foto: KAS

Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę 66 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciele towaru.

To kolejna partia podrabianych towarów zatrzymana wspólnie przez współpracujące służby.

W ubiegły piątek (25 bm.) na terenie bazaru w Przemyślu funkcjonariusze KAS i Policji zatrzymali blisko 400 szt. odzieży, zegarków, pasków do spodni i kosmetyków, których wartość szacowana jest na kwotę 10 tys. złotych.

Foto: KAS

Z kolei wspólne działania funkcjonariuszy KAS i SG w Barwinku doprowadziły w ubiegłym miesiącu do zatrzymania blisko tysiąca par podrobionego obuwia.

Służba Celno- Skarbowa przypomina, że obrót podrabianymi towarami poza tym, że wprowadza w błąd konsumentów, w niektórych przypadkach zagraża ich zdrowiu i życiu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku choćby kosmetyków, ponieważ podrabiane towary zasadniczo nie są poddawane restrykcyjnym badaniom pod kątem bezpieczeństwa ich stosowania czy użytkowania.

Źródło: KAS Oddział w Rzeszowie

30-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.