REKLAMA

Wywrócony kajak i częściowo zatopiony rowerek. Wodny patrol policyjny w akcji (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Słoneczna pogoda sprawiła, że w minioną sobotę wiele osób zdecydowało się na wypoczynek nad Jeziorem Solińskim i w Polańczyku. Funkcjonariusze patrolujący teren jeziora interweniowali w związku z wywróconym kajakiem i częściowo zatopionym rowerkiem wodnym.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godziną 14. Policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym zauważyli przewracający się kajak, z którego wpadło dwie osoby. Funkcjonariusze wyciągnęli z wody 19 i 20-latka. Zabezpieczyli także kajak przed zatonięciem. Mężczyźni wyjaśnili, że kajak został wywrócony przez wysoką falę, powstałą na skutek silnego podmuchu wiatru. Obaj mężczyźni bezpiecznie wrócili na brzeg.

Godzinę później, policjanci patrolujący rejon zapory w Solinie zauważyli częściowo zatopiony rowerek wodny, na którym siedziały dwie osoby. Funkcjonariusze zabrali na pokład policyjnej łodzi 65-letniego mężczyznę i 12-letniego chłopca. Rowerek wodny odholowali w bezpieczne miejsce.

Dzięki szybkim akcjom nikomu nic się nie stało. Policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej.

Źródło: KPP Lesko

21-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)