REKLAMA

Wracał z długiego weekendu z papierosami z przemytu (ZDJĘCIA)

REGION. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie podczas prowadzonych kontroli drogowych ujawnili w dwóch pojazdach towary akcyzowe pochodzące z przemytu o łącznej wartości ponad 140 tysięcy złotych.

We wtorek 15 sierpnia strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali do kontroli drogowej, prowadzonej na autostradzie A4 w rejonie MOP Łańcut, samochód marki Ford. Pojazdem podróżował 30 – letni mieszkaniec okolic Krakowa. Mężczyzna twierdził, że wraca do domu z długiego weekendu spędzonego na Podkarpaciu. W samochodzie 30 – latka strażnicy graniczni ujawnili 1 160 paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości 16 tys. złotych oraz 15,5 l alkoholu również bez polskich skarbowych znaków akcyzy o wartości 530 zł. Mężczyzna twierdził , że cały towar przeznaczony jest do jego prywatnego użytku. Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy i alkohol a 30 – latek odpowie za popełnienie przestępstwa karno – skarbowego.

Dużą papierosową kontrabandę, zatrzymali funkcjonariusze z PSG w Lubaczowie współdziałając z funkcjonariuszami z PSG z Horyńca – Zdroju w środę 16 sierpnia. W samochodzie marki Volkswagen Sharan, zatrzymanym do kontroli w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, ujawniono 9 150 paczek papierosów o wartości 125 tys. złotych. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy – mieszkańców Lwowa w wieku 28 i 41 – lat. Mężczyźni prawdopodobnie planowali towar wywieźć w głąb Polski i tam sprzedać go z dużym zyskiem. Obywatele Ukrainy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa karnego – skarbowego. Ponadto otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu do wszystkich państw strefy Schengen przez okres 5 lat.

Obie sprawy prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim oraz Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.