REKLAMA

Włamali się do sklepu, aby ukraść alkohol. Jeden z włamywaczy zatrzymany na gorącym uczynku

TYCZYN / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Tyczynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego. Jednego z podejrzanych policjanci zatrzymali jeszcze wewnątrz sklepu skąd wynosił alkohol. Drugi mężczyzna zdążył wrócić do domu, gdzie zatrzymali go funkcjonariusze. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Pod koniec października, policjanci zostali zawiadomieni, że w sklepie spożywczym w Tyczynie wybita jest szyba w drzwiach wejściowych. Przed sklepem natomiast miało „kręcić” się dwóch mężczyzn.

Na miejsce przyjechali policjanci, gdzie przed sklepem zastali zgłaszającego. W środku nadal ktoś przebywał, najprawdopodobniej włamywacz. Przed drzwiami stał zapakowany w „reklamówkę” alkohol, jak się okazało skradziony podczas włamania. Po wejściu do sklepu policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Tyczyna.

Wstępnie ustalili że, zatrzymany mężczyzna, razem z kolegą, płytką chodnikową wybili szybę w drzwiach wejściowych, ich celem była kradzież alkoholu. Skradli 3 puszki piwa i 2 butelki wódki. Cały łup stał przygotowany do zabrania przed sklepem.

Drugiego z mężczyzn nie było już w środku. Jak się okazało, nieco wcześniej wyszedł ze sklepu i poszedł w kierunku domu, gdzie zatrzymali go funkcjonariusze. To również mieszkaniec Tyczyna, w wieku 30 lat. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wartość skradzionego alkoholu to 74 złote, jednak zniszczenia, które spowodowali wyceniono na 550 złotych. Policjanci przesłuchali ich i przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

violent-1166556_960_720

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Źródło: KMP Rzeszów

20-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.