REKLAMA

Ukradł kościelną skarbonkę. Grozi mu 5 lat więzienia

PODKARPACIE. Mieszkaniec Przemyśla ukradł skarbonki na ofiary z jednego z kościołów. Zatrzymała go policja. Okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 36-latek.

p

foto: KMP Przemyśl

W minioną sobotę po godz. 18, dyżurny przemyskiej jednostki odebrał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży świecznika wraz z wkomponowaną w niego skarbonką na ofiarę z jednego z przemyskich kościołów. Sprawca z nawy kościoła zabrał świecznik o wartości 1000 złotych. Przy wyjściu zostawił górną cześć świecznika, a dolną wraz ze skarbonką zabrał ze sobą. Następnie wyłamał drzwiczki skarbonki, po czym usiłował wyjąć z jej wnętrza pieniądze, jednak okazało się, że skarbonka była pusta.

Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy. Wykonując czynności funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z kamer znajdujących się w kościele. Po odtworzeniu zapisu od razu wytypowali sprawcę kradzieży.

Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Przemyśla, który już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego ostatnio się dopuścił. Na jego koncie są jeszcze inne kradzieże z kościelnych skarbonek na terenie całego Przemyśla oraz usiłowanie włamania do budynku kościoła.

Ponadto, zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży roweru marki Magnum oraz kradzieży pieniędzy w kwocie 15 złotych ze skarbonki w innym kościele. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mienie w postaci roweru oraz metalowego stojaka ze skarbonką odzyskano, a po przeprowadzonych czynnościch procesowych zostaną one zwrócone prawowitym właścicielom.

Za kradzież kodeks karny przewiduje od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Przemyśl

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.