REKLAMA

Turecka rodzina zatrzymana na granicy. Posługiwała się fałszywymi dokumentami

REGION / PODKARPACIE. Wczoraj (24 września) turecka rodzina z dwójką dzieci próbowała wjechać do Polski, okazując do kontroli granicznej podrobione francuskie dowody osobiste. Fałszerzom dokumentów, obywatele Turcji zapłacili łącznie 10 tys. euro. 

W niedzielę, 24 września, dwudziestoośmiolatek i turecka rodzina z dwójką małoletnich dzieci podróżowali pociągiem międzynarodowym relacji Kijów – Przemyśl. W trakcie kontroli paszportowej na wjazd do Polski, cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom francuskie dowody osobiste i tureckie paszporty. Twierdzili, że posiadając francuskie dokumenty mogą wjechać legalnie do państw UE.

Już w trakcie rutynowej kontroli, funkcjonariusz SG ujawnił że dowody osobiste są fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że paszporty zakupili od handlarzy dokumentów, będąc jeszcze w Turcji. Za pojedynczy, francuski dowód osobisty płacili po 2 tys. euro.

Wobec obywateli Turcji Straż Graniczna wszczęła postępowanie karne dot. usiłowania przekroczenia granicy państwa poprzez okazanie podrobionych dokumentów, a następnie wydano decyzję o odmowie wjazdu i zawrócono ob. Turcji na Ukrainę.

sg2

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.