REKLAMA

Trzydzieści nielegalnych automatów do gier w jednym z łańcuckich lokali

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Trzydzieści „jednorękich bandytów” zatrzymali podczas wspólnych działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa oraz KPP z Łańcuta. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Ich wartość funkcjonariusze szacują na kwotę 360 tys. zł.

W miniony poniedziałek (13 bm.) funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie skontrolowali jeden z łańcuckich lokali. W pomieszczeniu znajdowały się trzy automaty do urządzania gier hazardowych. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili eksperymenty, które wykazały, że na tych maszynach jest możliwe prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili m.in. klucze niewiadomego zastosowania, nie pasujące do żadnego z trzech ustawionych w kontrolowanym lokalu automatów. Ponadto uwagę funkcjonariuszy zwróciły magazynowane na zapleczu lokalu stojaki mające zastosowanie w salonach gier. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że ujawnione podczas przeszukania klucze służą do otwarcia pomieszczenia gospodarczego przylegającego do lokalu na zewnątrz pawilonu. Po jego otwarciu funkcjonariusze ujawnili kolejne 27 automatów do gier.

Automaty zostały zatrzymane jako dowody w sprawie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Rzeszowa.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Źródło: KAS

16-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)