REKLAMA

PRZEMYŚL: Nad Sanem odbyły się I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Słońce, piasek, woda, najlepsi zawodnicy, znakomici goście i cenne nagrody. W miniony weekend (19-20 sierpnia) nad Sanem w Przemyślu odbyły się I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl.

W zawodach wystartowało 26 zespołów reprezentujących służby mundurowe z całej Polski w tym oddziały Straży Granicznej – Morski OSG, Podlaski OSG, Nadbużański OSG, Nadwiślański OSG i Bieszczadzki OSG.

Mistrzostwa uroczyście otworzył Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk wraz z przedstawicielami władz miast i powiatu.

Po zaciętych dwudniowych zmaganiach, Mistrzem Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych została para: Mariusz Jajus z KMP PSP w Wałbrzychu oraz Adrian Sdebel z PSP w Rybniku. Na drugiej pozycji uplasował się zespół w składzie:Błażej Masłowski (11 Pułk Artylerii w Węgorzewie) i Andrzej Mankow (Komenda Miejska Policji w Olsztynie). Trzecie miejsce zajęli: Mateusz Szwejkowski i Tomasz Wasilewski (14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach). Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, pamiątkowe piłki z ceramiki z odzwierciedleniem bramy Twierdzy Przemyśl oraz oczywiście medale i dyplomy.

Gośćmi specjalnymi zawodów byli: Tomasz Wójtowicz i Marek Karbarz – mistrzowie świata i olimpijscy, Ireneusz Mazur – były trener reprezentacji Polski a obecnie ekspert i komentator sportowy Polsatu, Tomasz Swędrowski i Marek Magiera – komentatorzy Polsatu, Wiesław Kozieł – Wiceprezes K.S. Developres Rzeszów S.A.

Turniej honorowym patronatem objął m.in. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz.

Na spotkanie z gośćmi i zawodnikami biorącymi udział w turnieju przybył nawet Prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka –Zbigniew Rużycki. Specjalny certyfikat upoważniający do przebywania w Twierdzy Przemyśl otrzymał z racji swojego wyjątkowego nazwiska zawodnik Mateusz Szwejkowski.

Turniej został rozegrany na nowo wybudowanych boiskach przy kładce pieszo – rowerowej nad Sanem a jego organizatorami byli: Bieszczadzki i Przemyski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.

Źródło: BiOSG

23-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.